ابتکار جشنواره‌‌ی «سینما دوریل» در روزهای کرونایی: اعلام برندگان بدون برگزاری جشنواره

اخبار هنری : مسئولان جشنواره‌‌ی «سینما دوریل» فرانسه به دلیل گسترش ویروس کرونا در جهان، بدون برگزاری جشنواره، برندگان این دوره را اعلام کردند.
به گزارش اخبار هنری و به نقل از ایسنا، این رویداد سینمایی که قرار بود از تاریخ ۱۳ تا ۲۲ مارس (۲۳ اسفند تا ۳ فروردین) در فرانسه برگزار شود، در نهایت با تصمیم برگزارکنندگان به دلیل حفظ سلامت مخاطبان و سینماگران لغو شده بود، امروز فهرستی از برندگان چهل و دومین دوره جشنواره را بر اساس فیلم‌‌های انتخاب شده در جشنواره در سایت رسمی خود منتشر کرد.
در بخش بهترین مستند بلند جشنواره «سینما دوریل»، جایزه بهترین فیلم به «سال اکتشاف» به کارگردانی «لوئیس لوپز کاراسکو» از کشور اسپانیا رسید و «شب دیگری نخواهد بود» ساخته «النور وِبر» از فرانسه، مورد تقدیر ویژه هیأت داوران قرار گرفت.
همچنین هیأت داوران بخش مستندهای اول و مستندهای کوتاه هم جایزه بهترین مستند اول جشنواره «سینما دوریل» فرانسه را به مستند ۱۱۰ دقیقه‌‌ای «دیروز چیزهای عجیبی در آسمان بود» به کارگردانی «برونو ریساس» اهدا کرد و جایزه بهترین مستند کوتاه جشنواره هم به صورت مشترک به دو مستند «بازگشت به ۲۰۶۹» و «عجله نکن» هر دو به کارگردانی «الیس فلورنتی» و «مارسل تورکوفسکی» محصول آلمان، فرانسه و بلژیک رسید.
امسال مستندهای «گنجینه‌های گوهر»، «تپه‌های مارلیک» و «یک آتش» به کارگردانی ابراهیم گلستان و «آب و آتش» و «خانه سیاه است» ساخته‌های مشترک ابراهیم گلستان و فروغ فرخزاد در بخش نمایش‌های ویژه جشنواره حضور داشتند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید