باکس آفیس ۱۱ آذر: Frozen II رکورد گیشه در تعطیلات روز شکرگزاری را شکست

, باکس آفیس ۱۱ آذر: Frozen II رکورد گیشه در تعطیلات روز شکرگزاری را شکست, اخبار هنری, اخبار هنری

اخبار هنری : انیمیشن Frozen II «یخ‌زده ۲» محصول دیزنی برای دومین هفته پیاپی فاتح باکس آفیس شد و علاوه بر آن رکورد گیشه در روز شکرگزاری را شکست. این رکورد قبلا در اختیار The Hunger Games: Catching Fire «بازی‌های گرسنگی: اشتعال» بود.

Frozen II در سه روز آخرهفته فروش ۸۵.۲ میلیونی و در تعطیلات پنج روزه این هفته فروش ۱۲۳.۷ میلیونی داشت. این فیلم فروش ۲۱ هزار دلار به ازای هر سینما داشته که آمار خیلی قابل توجهی است. حالا فروش داخلی کلی این انیمیشن به ۲۸۸ میلیون دلار رسیده است. Catching Fire در تعطیلات روز شکرگزاری سال ۲۰۱۳ فقط توانسته بود فروش کلی ۱۰۹ میلیونی داشته باشد.

Frozen II این هفته در باکس آفیس بین‌المللی هم فروش ۲۴۹ میلیونی داشت تا فروش کلی خودش را به ۷۳۹ میلیون دلار برساند.

دو فیلم تازه اکرانی این هفته Knives Out «چاقوکشی» و Queen & Slim «کوئین و اسلیم» هستند که فروش خوبی در تعطیلات داشتند. فیلم Knives Out به کارگردانی رایان جانسون (Rian Johnson) افتتاحیه ۲۷ میلیونی داشت که به اضافه فروشش از اواخر هفته پیش به ۴۱.۷ میلیون دلار می‌رسد. فیلم Queen & Slim هم با افتتاحیه ۱۱.۷ میلیونی فروش کلی خودش را به ۱۵.۸ میلیون دلار رساند. هردو فیلم در سایت سینمااسکور نمره -A دارند.

در همین حین فیلم Ford v. Ferrari «فورد در برابر فراری» فروش ۱۳.۲ میلیونی داشت تا فروش داخلی کلی خودش را به ۸۱ میلیون دلار برساند. این فیلم نسبت به هفته گذشته افت فروش خیلی کم ۱۶٪ را تجربه کرد. پشت سر این فیلم، A Beautiful Day in the Neighborhood «یک روز زیبا در محله» قرار گرفته که با فروش ۱۱.۸ میلیونی توانست درآمد داخلی خودش را به ۳۴.۳ میلیون دلار برساند. این فیلم هم نسبت به هفته گذشته افت فروش خیلی کم ۱۱٪ داشت.

در جایگاه‌های ششم و هفتم فیلم‌های ۲۱Bridges و  Playing With Fire «بازی با آتش» با فروش ۵.۸ و ۴.۲ میلیونی قرار گرفتند. Midway «میدوی» در حال نزدیک شدن به پایان ماه اول حضورش در سینماهاست. Midway این هفته فروش ۴ میلیونی داشت تا فروش داخلی کلی آن به ۵۰ میلیون دلار برسد. شاید Joker «جوکر» در جایگاه نهم باکس آفیس قرار داشته باشد، اما با توجه به اینکه سومین ماه اکران آن در سینماهاست باید آن را تحسین کرد. Joker این هفته هم فروش ۲ میلیونی داشت تا فروش داخلی کلی خودش را به ۳۳۰ میلیون برساند. فروش جهانی کلی این فیلم هم ۱.۰۴۸ میلیارد دلار است.

هفته گذشته این هفته نام فیلم هفتگی آمریکا کلی آمریکا کلی جهانی بودجه سالن سینما
۱ ۱ Frozen II ۸۵,۲ ۲۸۷,۵ ۷۳۸,۵ ۴,۴۴۰
۲ Knives Out ۲۷,۰ ۴۱,۷ ۷۰,۰ ۴۰ ۳,۴۶۱
۲ ۳ Ford v Ferrari ۱۳,۲ ۸۱,۰ ۱۴۳,۳ ۹۷,۶ ۳,۵۸۵
۳ ۴ A Beautiful Day in the Neighborhood ۱۱,۸ ۳۴,۳ ۳۴,۳ ۲۵ ۳,۲۳۵
۵ Queen & Slim ۱۱,۷ ۱۵,۸ ۱۵,۸ ۱,۶۹۰
۴ ۶ ۲۱ Bridges ۵,۸ ۱۹,۴ ۲۲,۱ ۳۳ ۲,۶۶۵
۶ ۷ Playing with Fire ۴,۲ ۳۹,۲ ۴۵,۳ ۳۰ ۲,۶۷۹
۵ ۸ Midway ۳,۹ ۵۰,۲ ۹۹,۲ ۱۰۰ ۲,۳۷۵
۱۰ ۹ Joker ۲,۰ ۳۳۰,۶ ۱,۰۴۸,۳ ۵۵ ۱,۱۴۶
۹ ۱۰ Last Christmas ۱,۹ ۳۱,۶ ۶۷,۸ ۲۵ ۱,۸۵۲

آریا مووی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید