“روزی روزگاری در هالیوود ” تارانتینو و اولین اکران آن در جشنواره کن 2019

لئوناردو دیکاپریو

جشنواره فیلم کن ۲۰۱۹ در فرانسه برگزار می شود و فیلم های مطرحی از دنیا هر ساله در این جشنواره جهانی شرکت می کنند. اولین اکران فیلم معروف روزی روزگاری در هالیوود به کارگردانی کوئنتین تارانتینو و بازی برد پیت، آل پاچینو و … نیز در این فستیوال صورت می گیرد

روزی روزگاری در هالیوود

جدیدترین اثر “کوئنتین تارانتینو ” به نام “روزی روزگاری در هالیوود ” با بازیگری ستارگانی مانند “برد پیت “، “لئونار دو دیکاپریو ” و “آل پاچینو “، برای اولین بار در فستیوال کن سال ۲۰۱۹ به نمایش گذاشته خواهد شد. به گزارش ایسنا، ایندیپندنت نقل کرده است که اثر دیگری از این تارانتینو در سال ۱۹۵۴ به نام “پالپ فیکشن ” فیلم افتتاحیه فستیوال کن بود و این اثر توانست جایزه نخل طلایی را برای این کارگردان کسب کند.
هیچ یک از آثار کمپانی نتفلیکس در جشنواره کن حضور نیافتند و این جشنواره امیدوار است که بتواند آثار بزرگ و مطرح دیگری را به نمایش بگذارد. در اعلامات قبلی ذکر شده بود که مذاکرات بین کمپانی نتفلیکس و جشنواره کن به بن بست خورده بودند و هیچ کدام از محصولات کمپانی فوق در جشنواره نمایش داده نمی شود.

 

لئوناردو دیکاپریو

بررسی فیلم “روزی روزگاری در هالیوود “

فیلم “روزی روزگاری در هالیوود ” داستان گروه تبهکاری را نقل می کند که نام “منسون ” را دارند. این گروه به سرکردگی “چارلز منسون ” در اوت ۱۹۶۹ چندین نفر را در یک شب در سکونت گاه هالیوودی کارگردان معروف لهستانی – فرانسوی به نام “رومن پولانسکی ” سلاخی کردند. یکی از این افراد همسر باردار “پولانسکی ” بود که “شارون تیت ” نام داشت. پولانسکی مدتی فکر می کرد که بروس لی احتمالاً قاتل همسرش بوده است. منسون و دار و دسته اش در سال ۱۹۷۱ در دادگاه متهم شناخته شدند و او در سال ۲۰۱۷ میلادی در زندان درگذشت.

فیلم روزی روزگاری هالیوود
تارانتینو در باره فیلمش بیان کرده بود: حوادث فیلم روزی روزگاری در هالیوود در دوران اوج هالیوود و زمان انقلاب هیپی ها روی داده است و طرح داستان و سبک این فیلم شباهت زیادی با فیلم پالپ فیکشن به نام “داستان های عامه پسند ” دارد. در کنار برد پیت و لئوناردو دی کاپریو، بازیگران مطرح دیگری مانند آل پاچینو، کرت راسل، مارگو روبی، بروس درن و تیم رأس در فیلم روزی روزگاری در هالیوود ایفای نقش می کنند. هفتاد و دومین جشنواره فیلم کن در کشور فرانسه از تاریخ ۱۴ تا ۲۵ می که مصادف با ۲۴ اردیبهشت تا ۴ خرداد است برگزار می شود. امسال ریاست هیأت داوران بخش رقابتی به عهده ی “الخاندرو گونزالز ایناریتو ” کارگردان برنده اسکار مکزیکی است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید