تاریخ برگزاری فستیوال کن اعلام شد

جشنواره جهانی فیلم کن

فستیوال کن یکی از معتبرترین جشنواره های سینمایی دنیاست که هر ساله در فرانسه برگزار می شود. تاریخ برگزاری این فستیوال مشخص شده است و داوران و رئیس هیئت آن ها در بخش های مختلف نیز معرفی شدند. Artnewspress خبرهای جدیدی از این فستیوال برای شما آماده کرده است

فستیوال کن و تاریخ برگزاری آن اعلام شد. Artnewspress با گزارش لحظه به لحظه از فرانسه شهر نیس همراه شماست تا در این جشنواره داغ ترین خبرها را به شما برساند.

مسئولان برگزاری هفتاد و دومین دوره رویداد سینمایی معتبر و جشنواره فیلم کن در سال ۲۰۱۹ را اعلام کردند.

به گزارش ایسنا و به نقل از هالیوود ریپورتر، دور بعدی فستیوال کن از تاریخ ۱۴ می تا ۲۵ می ۲۰۱۹ مصادف با ۲۴ اردیبهشت تا ۴ خرداد، برگزار خواهد شد و مانند سال گذشته از روز سه شنبه آغاز و پس از ۱۲ روز در شنبه پایان می یابد.

جشنواره جهانی فیلم کن

تحولات فستیوال کن در طی سال های گذشته

در سال ۲۰۱۸ تغییراتی در تاریخ جشنواره فیلم کن داده شد تا این رویداد معتبر سینمایی پس از جشن تولد ۷۰ سالگی آن فصل جدیدی از این رویداد معتبر و جهانی سینمایی در سال ۲۰۱۶ آغاز شود.

امسال نیز فستیوال کن چند قانون جدید را وضع و اجرا خواهد کرد. از جمله می توان نمایش همزمان فیلم ها را برای عموم مردم و اهالی رسانه بیان کرد تا از لو رفتن فیلم ها و انتشار نقدها قبل از نمایش عمومی در جشنواره جلوگیری شود. البته این قانون انتقاد برخی از خبرنگاران را به همراه داشت.

کیت بلانشت، رئیس هیئت داوران بخش رقابتی جشنواره فیلم کن در سال ۲۰۱۹، جایزه نخل طلای بهترین فیلم این فستیوال را از بین ۲۱ فیلم رقابت کننده به فیلم ژاپنی به کارگردانی هیروکازو کورئیدا و با نام دزدان فروشگاه اعطا کرد.

پس از نخل طلا مهم ترین جایزه فستیوال کن، جایزه بزرگ هیئت داوران است که به فیلم کلنزمن سیاه به کارگردانی اسپایک لی اعطا شد. همچنین کفر ناحوم، فیلم لبنانی به کارگردانی نادین لبکی جایزه هیئت داوران را دریافت کرد و کارگردان مطرح سینمای فرانسه، ژان لوک گدار نیز برای ساخت فیلم کتاب تصویر جایزه نخل طلایی را به خود اختصاص داد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید