جهان در تعطیلی کرونا، چین در فکر تولید فیلم و سریال

اخبار هنری : چین که تا حدود زیادی توانسته است دوران کرونایی را پشت سر بگذارد، درصدد پیگیری ساخت پروژه‌‌های سینمایی و تلویزیونی است.
این خبری است که بانی فیلم به نقل از گاردین آن را اعلام کرده است.
تولید فیلم و سریال در چین با محدود شدن شیوع ویروس کرونا از سر گرفته می‌‌شود. درام جاسوسی، جنایی و تاریخی مهم ژانگ ییمو با عنوان «بن بست» و سریال‌‌های تلویزیونی پرطرفدار از جمله پروژه‌‌هایی هستند که اجازه یافته‌اند با ملاحظات سختگیرانه بهداشتی، روند تولید را پی بگیرند. هر چند وعده‌‌های حمایتی از جمله کاهش اجاره لوکیشن و تجیهزات فیلمبرداری به سازندگان داده شده است.
با باز شدن درهای استودیوها و روشن شدن دوربین‌ها، نشانه‌‌های زندگی در صنعت فیلم و تلویزیون چین دوباره ظاهر می‌‌شود. ضمن این‌‌که تصمیماتی برای بازگشایی سینماها نیز گرفته شده است.
به گفته شبکه جهانی تلویزیون چین، استودیوهای سینمایی و تلویزیونی در نینگبو، شانگهای، چینگدائو و شیان دوباره بازگشایی شده‌‌اند و سریال های تلویزیونی مانند «افسانه فی» و «همچون یک رودخانه خروشان» کار تولید خود را از سرگرفته‌‌اند.
پیگیری فعالیت در صنعت فیلم و سینمای چین، بخشی از برنامه اصلی دولت این کشور برای احیای اقتصاد آن محسوب می‌‌شود که در بحران کرونا بی سر و سامان شده است.
این درحالی است که هفته گذشته، پس از بازگشایی سالن‌های نمایش فیلم در چین، تمام سینماها به دستور دولت بار دیگر بسته شدند! ضمن این‌‌که مردم هم از ترس کرونا استقبال چندانی از بازگشایی سینماها نکردند.
دویچه وله هم در این‌‌باره نوشت: یک هفته پیش خطر شیوع کرونا در ووهان رفع‌شده اعلام شد و ممنوعیت رفت و آمد در این شهر چین را برچیدند. حالا فرصتی است که فعالیت‌های فرهنگی را هم دوباره سر و سامان دهند، ولو که تنوع فرهنگی و آرا و عقاید هم مشمول محدودیت باشد. سم‌پاشی و ویروس‌زدایی تئاتر بزرگ شهر نشانه‌ای است از تدارک برای عادی‌سازی این گونه فعالیت‌ها.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید