راه‌‌اندازی صندوق بحران کرونا در هیئت فیلم آلمان

اخبار هنری : هیئت فیلم آلمان با راه‌‌اندازی صندوقی برای کمک به سینمای این کشور مبلغ 17 میلیون دلار را به این صندوق اختصاص داد.
به نقل از هالیوود ریپورتر، بدنه‌های فدرال و ایالتی فیلم آلمان در مورد یک برنامه عمل کمک‌رسانی مالی به تهیه‌کنندگان، توزیع‌کنندگان و سینماهای هنری کشور که تحت تأثیر همه‌گیری کروناویروس قرار گرفته‌اند، به توافق رسیده‌اند.
آن‌ها اعلام کردند یک صندوق اورژانسی ۱۵ میلیون یورویی (۱۶.۵ میلیون دلاری) برای تهیه‌کنندگان و توزیع‌کنندگان ضربه‌خورده راه‌اندازی شده است. بحران سلامت عمومی در آلمان منجر به بسته شدن سینماها در سراسر کشور و همچنین توقف تقریباً کامل تهیه فیلم شده است.
انجمن‌های فیلم آلمان ۱۰ میلیون یورو (۱۱ میلیون دلار) کمک اورژانسی برای شرکت‌های تهیه فیلم که پروژه‌های تحت حمایت دولت دارند و فیلمبرداری‌های‌شان به خاطر همه‌گیری ویروس کنسل شده، کنار گذاشته‌اند.
۳ میلیون یورو (۳.۳ میلیون دلار) دیگر هم برای حمایت از توزیع‌کنندگان آلمانی کنار گذاشته شده که نمی‌توانند فیلم‌های خود را منتشر کنند.
انجمن فیلم فدرال در همراهی دیگر گروه‌های تأمین مالی منطقه‌ای و گروه‌های تامین مالی فرهنگی ملی همچنین بازپرداخت وام‌های دولتی به تهیه‌کنندگان، توزیع‌کنندگان یا سینماها را در کل دوران بحران، معلق کرده‌اند. بدنه‌های دولتی اعلام کرده‌اند با تامین مالی فوری به سینماهای هنری کمک خواهند کرد.
این حرکت‌ها در حالی انجام شده که دولت آلمان سعی دارد چند برنامه کمکی مختلف برای کمک به اقتصاد کشور که ضربه بزرگی خورده است، راه‌اندازی کند.
صدراعظم آنگلا مرکل یکشنبه پیش تدابیری را اعلام کرد که نزدیک به قرنطینه کامل کشور هستند و اجتماع گروه‌های بیش از ۲ نفر در منظر عموم را ممنوع کرد. تمام سینماها، تئاترها، سالن‌های کنسرت و کلوب‌ها بسته و تقریباً تمام پروژه‌های فیلم یا تلویزیون مختل شده‌اند.
با استناد به آمار دانشگاه جانز هاپکینز، آلمان تا به حال نزدیک به ۵۸ هزار مورد تایید شده ابتلا به کروناویروس ثبت کرده و نزدیک به ۴۵۰ نفر در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید