زندگی نامه متیو مک‌کانهی

, زندگی نامه متیو مک‌کانهی, اخبار هنری, اخبار هنری

اخبار هنری: نام او نخستین بار با فیلم مات و مبهوت ۱۹۹۳ درخشید و مورد توجه قرار گرفت، تقریباً یک دهه ستاره بلامنازع فیلم‌های کمدی-رومانتیک بود و پس از چهل‌سالگی، با تغییری اساسی در سبک نقش‌های انتخابی‌اش، به‌سرعت به یکی از بازیگران مطرح سینما تبدیل شد. علاقه مک کانهی به بازیگری در دوران جوانی به حدی بود که در فیلمهای مختلف تبلیغاتی حضور کوتاه مدت رو تجربه میکرد تا اینکه وی بطور اتفاقی با دان فیلیپس استعدادیاب آشنا شد و همین آشنایی سبب شد به ریچارد لینکلتر که در آن زمان به دنبال جذب بازیگر برای فیلم «مات و مبهوت» بود، معرفی شود

لینکلتر در ابتدا قصد نداشت از مک کانهی استفاده کند چراکه معتقد بود وی برای ایفای یک نقش منفی زیادی خوش پوش و جذاب است! اما در نهایت استعداد مک کانهی، لینکلتر را مجاب کرد که از او در نقش مورد نظر استفاده کند و اتفاقاً سکانس های بیشتری هم به او اختصاص پیدا کند! برای بسیاری از طرفداران متیو مک‌کانهی، بازی او در «مات و مبهوت»‌ که اولین نقش سینمایی او بود، هنوز به‌یادماندنی‌ترین بازی او به‌حساب می‌آید. اولین جمله مک‌کانهی در این فیلم هنوز هم مشهورترین دیالوگ او محسوب می‌شود: “خب، خب، خب” (Aright, Alright, Alright)

مک کانهی سالها بعد در ۱۹۹۶ توانست با حضور در دو فیلم «ستاره تنها» و «زمانی برای کشتن» نام خود را به عنوان یکی از بازیگران توانای هالیوود اثبات کند. «زمانی برای کشتن» تبدیل به یکی از محبوب ترین فیلم تماشاگران و منتقدان شد و نام متیو مک کانهی نیز به سرعت بر سر زبانها افتاد و در سالهای بعد با بازی در فیلمهای «تماس» ، «آمیستاد» و «بین ستاره ای» که در مرکزیت این فیلم، متیو مک‌کانهی قرار دارد با توازن و احساس، تمام سنگینی این جهان را به دوش می‌کشد، ثابت کرد که منتقدان به درستی او را یکی از تواناترین بازیگران هالیوود نامگذاری کرده اند

فیلم باشگاه خریداران دالاس شاید یکی از موفق‌ترین فیلم‌های متیو مک‌کانهی باشد که تا به این روز بازی کرده بود و بسیار مورد تحسین منتقدین قرار گرفت. وی بخاطر این نقش‌آفرینی جوایزی چون جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد و جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر مرد فیلم درام را ازآن خود کرد. متیو برای بازی در این فیلم مجبور شد ۴۶ پوند از وزن خود را کم کند!

در سال ۲۰۱۴ وی با بازی در سریال کارآگاه حقیقی محصول شبکهٔ اچ‌بی‌او، جایزه منتخب منتقدین تلویزیون را برد و همچنین نامزد دریافت جایزه امی ساعات پربیننده برای بهترین بازیگر نقش اول مرد در مجموعه درام شد. بازی حیرت انگیز او را هر کس که فصل اول این سریال را دیده باشد از یاد نخواهد برد. متیو می گوید که سرلوحه زندگی اش این جمله است: « فقط زندگی کردن رو ادامه بده.. »

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید