فیلم «بوسه غیرانسانی» نماینده تایلندی‌ها در اسکار ۲۰۲۰

اخبار هنری : تایلند فیلم رومانتیک – ترسناک «بوسه غیرانسانی» به کارگردانی سیتی‌سیری مونگلسیری را به عنوان نماینده خود در بخش بهترین فیلم خارجی مراسم اسکار سال ۲۰۲۰ برگزید.

«بوسه غیرانسانی» اثری بر مبنای یک قصه فولکوریک تایلندی به نام «Kra Sue» است و داستان آن درباره دختری است که در طول روز حالتی عادی دارد ولی شب‌ها سرش از تنش جدا شده و با خوردن گوشت انسان ضیافتی برپا می کند.

این فیلم پیش از آن که از سوی نتفلیکس برای پخش در این پلتفرم آنلاین انتخاب شود، با فروش داخلی ۳٫۳ میلیون دلاری، به یکی از پدیده‌های باکس‌آفیس تایلند بدل شد.

کارگردان «بوسه غیرانسانی» در گفتگویی در این باره گفت: من بسیار خوشحالم که این فیلم هنوز در کانون توجهات است و به راه خودش پیش‌ می‌رود. «بوسه غیرانسانی» بر اساس یک داستان عامه‌پسند ترسناک قدیمی پا گرفت و ما آن را به سطح احساسی جدیدی ارتقا دادیم. به عنوان یک فیلمساز مفتخرم که در این موفقیت سهیم هستم. ما مردم را سرگرم کرده و این هیولای تایلندی را به آن ها معرفی کردیم. مردمی که قبلا فکر می‌کردند او روحی مریض و چندش‌آور است حالا دیدگاه مثبت‌تری به آن دارند.

«بوسه غیرانسانی» تا کنون در برخی کشورهای آسیایی همچون هنگ‌کنگ و اندونزی نمایش داده شده و راهش را به سوی فستیوال‌هایی بین‌المللی در شانگهای چین و اودین ایتالیا هم باز کرده است.

تایلند از سال ۱۹۸۵ میلادی در بخش بهترین فیلم خارجی اسکار شرکت می‌کند اما تا کنون موفق به کسب نامزدی در آن نشده است.

نود و دومین دوره مراسم اسکار ۹ فوریه ۲۰۲۰ برگزار می‌شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید