گزارش اختصاصی آرت نیوز پرس از مراسم شب سینمای مسعود کیمیایی در تورنتو

بزگداشت مسعود کیمیایی در تورنتو

فیلم ساختن درباره من کار سختی است…

آرت نیوز پرس: مراسم شب سینمای مسعود کیمیایی با نمایش مستند «قهرمان آخر» بامداد امروز یکشنبه پنج خردادماه در کانادا برگزار شد.

مراسم شب سینمای مسعود کیمیایی با نمایش مستند «قهرمان آخر» ساخته جواد طوسی که به زندگی حرفه‌ای این فیلم‌ساز می‌پردازد، بامداد امروز یکشنبه پنج خردادماه در بنیاد پریا تورنتو کانادا به همت گروه هنری «موج نو» با مدیریت عارف محمدی برگزار شد.

ش

کیمیایی در پیامی ویدئویی ضمن تشکر از بانیان این مراسم درباره سختی‌های ساخت یک مستند گفت: «زمانی که جواد طوسی پیشنهاد ساخت یک مستند از فیلم‌های من را داد به وی گفتم که ساخت مستند کار مشکلی است چراکه مستندات سخت کنار هم جمع می‌شوند. بااین‌حال جواد طوسی به دلیل اینکه به سینمای من علاقه‌مند است و خودش نیز به همین شکل فکر می‌کند این فیلم را ساخت.» وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت: «پیش از ساخت «قهرمان آخر» چند فیلم از من ساخته‌شده است که دوستشان ندارم. فیلمی که بهتر از آثار دیگر ساخته‌شده فیلم المیرا مقدم با نام «سوار خسته می‌تازد» است؛ درواقع این فیلم به آن بخشی از من که به ادبیات مربوط می‌شود پرداخته است.

در این مراسم پس از نمایش «قهرمان آخر»، محمدمهدی دادگو تهیه‌کننده سینما و تلویزیون، حسین معززی‌نیا منتقد، نویسنده و مدرس سینما و عارف محمدی منتقد و مستندساز و مجری برنامه درباره موج نو در سینمای ایران، سینمای کیمیایی و نقش آثار او در تاریخ سینمای ایران صحبت کردند.

عکس ها از فرشید سلیمانپور

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید