«زیباترین سال‌های یک زندگی» کلود للوش و امید به دریافت نخل طلا

, «زیباترین سال‌های یک زندگی» کلود للوش و امید به دریافت نخل طلا, اخبار هنری, اخبار هنری
«کلود للوش» و همکارانش در مراسم فتوکال فیلم جدید در کن

آرت نیوز پرس: هفتاد و دومین جشنواره فیلم کن، روز شنبه ۱۸ مه / ۲۸ اردیبهشت، با نمایش دو فیلم پولار در بخش مسابقه و یک فیلم از کلود لولوش، کارگران فرانسوی در بخش خارج از مسابقه همراه بود.

, «زیباترین سال‌های یک زندگی» کلود للوش و امید به دریافت نخل طلا, اخبار هنری, اخبار هنری

فیلم‌های «دریاچه غاز وحشی» از دیائو یینان، کارگردان چینی و «سوت زن‌ها» ساخته کورنلیو پورومبوی، کارگردان اهل رومانی در بخش مسابقه به نمایش درآمد. «دریاچه غاز وحشی»، روایت زندگی رئیس یک دسته گانگستر و رابطه او با یک روسپی است. «سوت زن‌ها» هم درباره یک بازرس اداره پلیس است که به همکاری با قاچاقچیان مواد مخدر آلوده شده و پس از آن به منطقه‌ای در جزایر قناری تبعید می‌شود.

همچنین در بخش نوعی نگاه، فیلم‌های «اداره بندر» از دانیل لسوویتز و «ژان» از برونو دومون و نیز فیلم «آزادی» از آلبرت سرا پخش شد. در سالن‌های دیگر هم فیلم‌‌های انتخاب شده برای بخش خارج از مسابقه به نمایش درآمد که از جمله آنها می‌توان به فیلم «خیلی پیر برای جوان مردن» از نیکلا ویندینگ و «کوه رویاها» از پاتریسیو گوزمان اشاره کرد.

در میان فیلم‌های خارج از مسابقه فیلم «کلود للوش»، کارگردان مطرح فرانسوی با نام «زیباترین سال‌های یک زندگی» خودنمایی می‌کرد. این فیلم، ادامه فیلم معروف «یک مرد و یک زن» همین کارگردان است که در سال ۱۹۶۶ برنده نخل طلای جشنواره کن شد.

, «زیباترین سال‌های یک زندگی» کلود للوش و امید به دریافت نخل طلا, اخبار هنری, اخبار هنری
Tess Lauvergne, Monica Bellucci & Marianne Denicourt

برنامه اکران نیمه شب هم  با معرفی و نمایش فیلم کوتاه «لوکس آترنا» از گاسپار نوئه، کارگردان شناخته شده آرژانتینی همراه بود. گاسپار نوئه سال گذشته هم با فیلم کلایمکس در جشنواره کن حضور داشت.

در فیلم ۵۰ دقیقه‌ای «لوکس اترنا» بازیگرانی چون «شارلوت گنزبورگ» که خواننده ترانه افتتاحیه جشنواره امسال هم بود و همچنین «بئاتریس دال» حضور دارند. این دو بازیگر روی صحنه داستانی درباره ساحره‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها را روایت می‌کنند. داورانی که این فیلم را انتخاب کردند آن را «پرهیجان» و «مرموز» خوانده‌اند.

پنجمین روز از جشنواره فیلم کن در حالی برگزار شد که شب گذشته‌اش، پخش فیلم «درد و شکوه» از پدرو آلمادوار، کارگردان اسپانیایی واکنش‌های بسیاری برانگیخت و در نقدها و گزارش‌هایی که درباره این فیلم نوشته شد، به احتمال اهدای نخل طلای کن به این فیلم اشاره شد.

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید