یش‌بینی فروش 40 میلیون دلاری فیلم “ترمیناتور: سرنوشت شوم”

اخبار هنری : جمعه شب گذشته پیش‌بینی شد که “ترمیناتور: سرنوشت شوم” (Terminator: Dark Fate) پارامونت و اسکای‌دنس بیش از ۴۰ میلیون دلار در افتتاحیه‌ی داخلی خواهد فروخت. در ششمین قسمت “ترمیناتور”، مخاطبین شاهد بازگشت “آرنولد شوارتزنگر” و “لیندا همیلتون” خواهند بود. همیلتون از سال ۱۹۹۱ و “ترمیناتور ۲: روز داوری” (Terminator 2: Judgement Day) در این چندگانه ظاهر نشده است. علاوه بر این، “جیمز کامرون” خالق چندگانه نیز با این دو بازیگر به عنوان تهیه‌کننده همکاری خواهد کرد. کارگردانی فیلم به “تیم میلر” سپرده شده که “ددپول” را برای فاکس تولید کرده است.

انتظار می‌رود استودیو بر روی تبلیغات تلویزیونی “سرنوشت شوم” سرمایه‌گذاری زیادی انجام دهد. اما فیلم می‌تواند در هفته‌ی اول به چند علت فراتر از پیش‌بینی‌ها عمل کند. فیلم نه تنها کامرون، همیلتون و شوارتزنگر را بازگردانده، بلکه به درجه‌ی سنی بزرگسال (R) نیز بازگشته است. علت دیگری که ممکن است فروش “سرنوشت شوم” را فراتر از گزارش‌های اخیر ببرد این است که کامرون آن را دنباله‌ی مستقیمی برای “روز داوری” خوانده است. دو قسمت آخر چندگانه که “جنسیس” (Genisys) و “رستگاری” (Salvation) نام داشتند، با رده‌ی سنی ۱۳ سال اکران شدند.

به گزارش 30نما، انتظار می‌رود “سرنوشت شوم” رکورد ۴۴ میلیون دلاری “ترمیناتور ۳” (Terminator 3: Rise of the Machines) در سال ۲۰۰۳ را بشکند. شنیده می‌شود که “سرنوشت شوم” مخاطبین مرد جوان و سالخورده‌تر را به راحتی جذب خواهد کرد. برخی حتی فروش افتتاحیه‌ی فیلم را با “مأموریت غیرممکن – فال‌اوت”‌ مقایسه می‌کنند که سال گذشته ۶۱.۲ میلیون دلار فروخت. دیگر مزیت “سرنوشت شوم” این است که در اولین آخر هفته‌ی ماه نوامبر روی پرده می‌رود. در این مقطع از سال فیلم‌های پرفروشی مانند “ثور: رگنراک” با ۱۲۲.۷ میلیون دلار در سال ۲۰۱۷، “دکتر استرنج” با ۸۵ میلیون دلار در سال ۲۰۱۶ اکران شده‌اند.

قسمت دوم و سوم “ترمیناتور” در روزهای سه‌شنبه افتتاح شدند، “جنسیس” در یک روز چهارشنبه عرضه شد و “رستگاری” در یک روز پنجشنبه. این اولین بار از سال ۱۹۸۴ و قسمت ابتدایی است که فیلمی در چندگانه‌ی “ترمیناتور” در روز جمعه افتتاح می‌شود. “ترمیناتور” اول در آن سال تنها ۳۸.۳ میلیون دلار فروخت اما با فروش ۲۰۵.۹ میلیون دلاری “روز داوری” در بازارهای داخلی، شبکه‌ی نمایش خانگی را منفجر کرد. “جنسیس” در سال ۲۰۱۵ با فروش ۸۹.۷ میلیون دلاری مخاطبین آمریکایی را به سمت خود جذب نکرد، اما با ۴۴۰.۶ میلیون دلار پس از رکورد جهانی ۵۲۰.۹ میلیون دلاری “روز داوری”، دومین فیلم پرفروش چندگانه شد.

همزمان با “سرنوشت شوم” انیمیشن “سگ‌های قطبی” (Arctic Dogs)، “بروکلین بی‌مادر” (Motherless Brooklyn) به کارگردانی “ادوارد نورتن”، و “هریت” (Harriet) فکوس فیوچرز در آمریکا اکران می‌شوند و به ترتیب به دنبال فروش ۵، ۶ و ۸ میلیون دلاری‌اند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید