لیست نامزدهای نود سومین دوره‌ی اسکار

اخبار هنری : 

مراسم در تاریخ 25 April برابر با ۶ اردیبهشت ١۴٠٠ برگزار خواهد شد.نماینده ایران بچه های خورشید مجید مجیدی به لیست نهایی راه پیدا نکرد.

بهترین فیلم:

-فیلم Mank
-فیلم Minari
– فیلم Nomadland
-فیلم The Father
-فیلم Sound of Metal
-فیلم Promising Young Woman
-فیلم The Trial of the Chicago 7
-فیلم Judas and the Black Messiah

بهترین فیلم بین المللی:

-فیلم Another Round
-فیلم Better Days
-فیلم Collective
-فیلم The Man Who Sold His Skins
-فیلم Quo Vadis, Aida?

بهترین فیلمنامه اقتباسی:

-فیلم Borat Subsequent Moviefilm
-فیلم The Father
-فیلم Nomadland
-فیلم One Night in Miami
-فیلم The White Tiger

بهترین کارگردانی:

کلویی ژائو – Nomadland
دیوید فنیچر – Mank
آرون سورکین – The Trial of the Chicago 7
امزالد فینل – Promising Young Woman
توماس وینتربرگ – Another Round

بهترین بازیگر نقش اول مرد:

چادویک بوسمن – ‘Ma Rainey’s Black Bottom’
آنتونی هاپکینز – ‘The Father’
ریز احمد – ‘Sound of Metal’
گری اولدمن – ‘Mank’
استیون ین – ‘Minari’

بهترین بازیگر نقش اول زن:

کری مولیگان – Promising Young Woman
فرانسیس مک‌دورمند – Nomadland
وایولا دیویس – Ma Rainey’s Black Bottom
آندا دی – United States vs Billie Holliday
ونسا کربی – Pieces of a Woman

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:

دنیل کولویا – Judas And The Black Messiah
لاکیث استاینفلد – Judas And The Black Messiah
ساشا بارون کوهن – The Trial of The Chicago 7
لزلی اودم جونیور – One Night In Miami
پال ریچی – Sound of Metal

بهترین بازیگر نقش مکمل زن:

گلن کلوز – Hillbilly Elegy
یا جونگ یو – Minari
آماندا سیفرید – Mank
ماریا بالکوا – Borat Subsequent Moviefilm
اولیویا کولمن – The Father

بهترین فیلمنامه غیر اقتباسی:

-فیلم The Trial Of The Chicago 7
-فیلم Promising Young Woman
-فیلم Minari
-فیلم Sound of Metal
-فیلم Judas and The Black Messiah

 

بهترین فیلمنامه اقتباسی:

-فیلم Borat Subsequent Moviefilm
-فیلم The Father
-فیلم Nomadland
-فیلم One Night in Miami
-فیلم The White Tiger

بهترین انیمیشن:

-انیمیشن Soul
-انیمیشن Wolfwalkers
– انیمیشنOver The Moon
-انیمیشن Onward
-انیمیشن A Shaun The Sheep Movie: Farmageddon

بهترین مستند:

– مستند Collective
-مستند Crip Camp
-مستند The Mole Agent
-مستند My Octopus Teacher
-مستند Time

بهترین تدوین:

-فیلم The Trial of Chicago 7
-فیلم Nomadland
-فیلم Mank
-فیلم Promising Young Woman
-فیلم The Father

بهترین فیلمبرداری:

-فیلم Mank
-فیلم Nomadland
-فیلم The Trial of The Chicago 7
-فیلم Judas and The Black Messiah
-فیلم News of the World

بهترین موسیقی متن:

-فیلم Mank
-انیمیشن Soul
-فیلم Mank
-فیلم Minari
-فیلم Da 5 Bloods

بهترین ترانه اوریجینال:

“Fight For You” from “Judas and the Black Messiah”
“Hear My Voice” from “The Trial of the Chicago 7”
“Husavik” from “Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga”
“lo Sì (Seen)” from “The Life Ahead (La Vita Davanti a Se)”
“Speak Now” from “One Night in Miami…”

بهترین جلوه های ویژه:

-فیلم Tenet
-فیلم The Midnight Sky
-فیلم Love & Monsters
-فیلم Mulan
-فیلم The One and Only Ivan

بهترین طراحی صحنه:

-فیلم Mank
-فیلم Ma Rainey’s Black Bottom
-فیلم News of the World
-فیلم The Father
-فیلم Tenet

بهترین گریم و آرایش مو:

-فیلم Mank
-فیلم Ma Rainey’s Black Bottom
-فیلم Pinocchio
-فیلم Emma
-فیلم Hillbilly Elegy

بهترین طراحی لباس:

-فیلم Ma Rainey’s Black Bottom
-فیلم Mank
-فیلم Emma
-فیلم Mulan
-فیلم Pinochico

بهترین صدا:

-فیلم Sound of Metal
-انیمیشن Soul
-فیلم Mank
-فیلم Greyhound
-فیلم News of the World

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید