حضور آنتونیو باندراس درجشنواره تورنتو

به گزارش سعید عدالتی نیک از اخبار هنری: در اولین روز از چهل و چهارمین دوره جشنواره تورنتو فیلم برنده نخل طلایی جشنواره کن یعنی «پارازیت» اثری از کره جنوبی مخاطبان زیادی رو به خود جلب کرد و همان طور که از قبل انتظار می‌رفت با استقبال گسترده‌ای مواجه شد.

در اولین روز از چهل و چهارمین دوره جشنواره تورنتو فیلم برنده نخل طلایی جشنواره کن یعنی «پارازیت» اثری از کره جنوبی مخاطبان زیادی رو به خود جلب کرد و همان طور که از قبل انتظار می‌رفت با استقبال گسترده‌ای مواجه شد.

در هر دوره از جشنواره تورنتو این اتفاق روی می‌دهد که مجموعه‌ای از آثار برتر جشنواره‌های دیگر به نمایش درمی‌آیند که این موضوع حالا دیگر به امری عادی تبدیل شده است، چراکه جشنواره تورنتو در انتهای فصل جشنواره‌های بین المللی قرار گرفته است و معمولا کمتر اثری است که نمایش بین‌المللی آن با این جشنواره آغاز شود.

اما فارغ از شخصیت‌های معروفی که در جشنواره حضور دارند، جشنواره تورنتو رویداد بسیار مهمی است برای آشنا شدن با فیلمسازان و فیلم‌های خارج از جریان اصلی سینما. «سوت‌زن‌ها»‌ به کارگردانی کورنیلو پورمبیو یکی از این فیلم‌ها بود که در دو روز اول سه بار به نمایش درآمد. پورمبیو به عنوان یکی از فیلمسازان جریان موج نوی سینمای رومانی شناخته می‌شود که پیش از این نیز آثاری در ژانر نئو- نوآر ساخته است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید