جمعه, اسفند 11, 1402
خانهاخبار«رؤیای کاغذی» برنده جایزه بهترین فیلم بلند داستانی جشنواره بورگو اسپرینگ آمریکا

«رؤیای کاغذی» برنده جایزه بهترین فیلم بلند داستانی جشنواره بورگو اسپرینگ آمریکا

اخبار هنری: به نقل از مشاور رسانه‌ای فیلم، جایزه بهترین فیلم بلند داستانی دهمین دوره جشنواره بورگو اسپرینگ آمریکا (BSFF) به فیلم سینمایی «رؤیای کاغذی» به کارگردانی علی عطشانی تعلق گرفت.
جشنواره بورگو اسپرینگ آمریکا یک رویداد سرگرم‌کننده و سنتی است که برای فیلم‌هایی که معتقدند با نگرش‌ها و احساسات مخاطبان بورگو اسپرینگز همخوانی دارند، گواهی‌های برنده ارائه می‌کنند. این جشنواره هر سال در ماه ژانویه برگزار می‌شود.
«رؤیای کاغذی» که اوایل تابستان سال ۱۴۰۰ ساخته شد، در اولین حضور جهانی به بخش مسابقه بیست و نهمین دوره جشنواره جهانی کارنیوال سنگاپور راه یافت و در این جشنواره جایزه بهترین فیلم بلند را از آن خود کرد. این فیلم همچنین در جشنواره هالوسینیا فرانسه نیز جایزه بهترین فیلم بلند را کسب کرد و جایزه بهترین کارگردانی هفدهمین دوره جشنواره بریج فیلم فستیوال کانادا نیز به علی عطشانی برای «رؤیای کاغذی» رسید.
فیلمنامه «رؤیای کاغذی» را جابر قاسمعلی بر اساس ایده‌ای از علی عطشانی  نوشته و کامران تفتی، مینا وحید، زینب (نگار) ملاکی و امیرحسین رضازاده نقش‌های اصلی این فیلم را ایفا کرده‌اند.
مجید مهین دوست و نازیلا باباپور از دیگر بازیگران این فیلم هستند

اخبار هنریhttps://artnewspress.com
با استعانت از خداوند متعال و جمعی از دوستان هنر سینما، اولین پایگاه خبری سینمایی چند زبانه ، در اسفند 97 به صورت آزمایشی و در تاریخ 4 اردیبهشت 98 مصادف با نیمه شعبان و میلاد مهدی (عج) افتتاح و تامین محتوا گردید. هدف از افتتاح این پایگاه خبری ایجاد تعامل بین فرهنگ کشورها و دوستداران و علاقه مندان اخبار سینما، اطلاع رسانی جشنواره ها و فستیوال‌های سینمایی در ایران و جهان می باشد ، ما و تیم خبری بر این باور هستیم هنر مرز نمی‌شناسد،
اخبار مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مطالب مرتبط