جمعه, اسفند 11, 1402
خانهاخبارمستند «رویای یک اسب» به بخش رقابتی بیستمین دوره جشنواره بیگ اسکای...

مستند «رویای یک اسب» به بخش رقابتی بیستمین دوره جشنواره بیگ اسکای آمریکا راه یافت

به نقل از اخبار هنری و مشاور رسانه‌ای پروژه، مستند «رویای یک اسب» به کارگردانی مرجان خسروی و تهیه‌کنندگی ساجده سرایی و میلاد خسروی به بخش رقابتی بیستمین دوره جشنواره بیگ اسکای آمریکا راه یافت.
جشنواره بیگ اسکای BIG SKY یکی از مهم‌ترین رویدادهای جهانی مستند و مورد تایید آکادمی اسکار است. بهترین فیلم این جشنواره، واجد شرایط رقابت در بخش اسکار سال بعد خواهد شد.
این جشنواره بیستمین دوره خود را از ۱۷ تا ۲۶ فوریه ۲۰۲۳ (۲۸ بهمن تا ۷ اسفند ۱۴۰۱) در شهر میزولای ایالت مونتانای امریکا برگزار و مستند رویای یک اسب در بخش رقابتی فیلم‌های مستند کوتاه، داوری خواهد شد.
این مستند داستان دختر ۱۵ساله عشایری را روایت می‌کند که به ‌دور از فضای مدرن شهری در اندیشه آرزوهای بزرگی است، آرزوهایی فراتر از کوه‌هایی که او را احاطه کرده‌اند.
رویای یک اسب که ششمین ساخته مرجان خسروی بالدی است پیش‌ از این جشنواره، موفق به کسب جایزه بهترین فیلم مستند از جشنواره فیلم جنایت و مکافات Crime and Punishment ترکیه و جایزه بهترین کارگردان جوان از جشنواره فیلم‌های کوهستانی تگرنزی Tegernsee آلمان شده و تا کنون در ۱۶ جشنواره معتبر جهانی از جمله کراکف لهستان، نانسی فرانسه، سائوپائولوی برزیل، بلگراد صربستان، شارجه امارات، مذهب امروز ایتالیا و… حضور داشته است.
عرضه و پخش جهانی رویای یک اسب بر عهده شرکت Springs Pictures۷ به مدیریت میلاد خسروی بالدی است. دیگر عوامل این مستند شامل فیلم‌بردار: مهدی آزادی، تدوین‌گر: لقمان سخنور، صداگذار: آرش قاسمی، اصلاح رنگ و نور: حمیدرضا فطوره‌چیان، دستیار تدوین: سمانه میقانی، مجری طرح: محمود نورمحمدی و مشاور رسانه‌ای: علی کشاورز است

اخبار هنریhttps://artnewspress.com
با استعانت از خداوند متعال و جمعی از دوستان هنر سینما، اولین پایگاه خبری سینمایی چند زبانه ، در اسفند 97 به صورت آزمایشی و در تاریخ 4 اردیبهشت 98 مصادف با نیمه شعبان و میلاد مهدی (عج) افتتاح و تامین محتوا گردید. هدف از افتتاح این پایگاه خبری ایجاد تعامل بین فرهنگ کشورها و دوستداران و علاقه مندان اخبار سینما، اطلاع رسانی جشنواره ها و فستیوال‌های سینمایی در ایران و جهان می باشد ، ما و تیم خبری بر این باور هستیم هنر مرز نمی‌شناسد،
اخبار مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مطالب مرتبط