«مهاجر کوچولو» مورداستقبال تماشاگران جشنواره «دهوک»

اخبار هنری:

«مهاجر کوچولو» مورد استقبال تماشاگران جشنواره بین‌المللی فیلم «دهوک» قرار گرفت

منصور جهانی ـ فیلم سینمایی «مهاجر کوچولو» به کارگردانی بتین قبادی و به تهیه‌کنندگی محمد احمدی در بخش رقابتی «سینمای کُردی» در هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم «دهوک» روی پرده رفت و مورد استقبال تماشاگران قرار گرفت.
فیلم سینمایی «مهاجر کوچولو» The Little Refugee به کارگردانی بتین قبادی، به تهیه‌کنندگی محمد احمدی و‌ محصول کشورهای ایران و ترکیه در سال 2019؛ در جدیدترین و سومین حضور بین‌المللی خود، با حضور محمد احمدی تهیه‌کننده، فرشید گویلی و پریا وزیری بازیگران اصلی این اثر سینما‌یی در بخش رقابتی «سینمای کُردی» در هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «دهوک» Duhok، در دو سانس مختلف از جمله؛ در ساعت 17 روز شنبه 29 آبان ماه (20 نوامبر 2021) در سالن «کنگره» دانشگاه دهوک و همچنین در ساعت 21 روز یکشنبه 30 آبان ماه (21 نوامبر 2021) در سالن سینمایی «دهوک مول» در شهر دهوک در اقليم کردستان به نمایش در آمد و مورد استقبال تماشاگران حاضر در این رویداد سینمایی و علاقمندان به سینما قرار گرفت.
محمد احمدی تهیه‌کننده «مهاجر کوچولو» بعد از نمایش و در جلسه پرسش و پاسخ با تماشاگران حاضر در سالن گفت: خیلی خوشحالم که این فیلم در جشنواره بین‌المللی فیلم «دهوک» و برای مردم هنردوست و مشتاق شهر دهوک اکران شد، که انتظار آن را نداشتم. جای بتین قبادی نویسنده و کارگردان «مهاجر کوچولو» در اینجا بسیار خالی است. دوست داشتم از نزدیک، این اشتیاق و استقبال شما را برای دیدن فیلم در اینجا مشاهده می‌کردند و مثل ما لذت می‌بردند.
وی همچنین گفت: «مهاجر کوچولو» خیلی فیلم سختی بود؛ از فضاهای آن هم به خوبی مشخص است، از لحاظ فیلمبرداری هم خیلی زمان آن طول کشید. بازیگران این فیلم از جمله؛ فرشید گویلی و پریا وزیری با خلاقیتی که داشتند؛ توانستند راکورد فاصله بین فیلمبرداری این اثر سینمایی را حفظ کنند و به خوبی در این فیلم به ایفای نقش بپردازند.
پس از پایان نمایش «مهاجر کوچولو»، کنفرانس خبری این اثر فیلم در سالن «کنگره» شهر دهوک برگزار شد و محمد احمدی، فرشید گویلی و پریا وزیری ، به سوالات خبرنگاران، روزنامه‌نگاران و منتقدان حاضر در این نشست، پاسخ دادند.
در «مهاجر کوچولو» ترکیبی از بازیگران کشورهای ایران و ترکیه از جمله؛ نادر فلاح، فرشید گویلی، پریا وزیری، عزیز چاپکورت، سوات اوستا، محمدرضا عقدایی، در کنار یوسف محمود عبدالقادر و محمد محمود عبدالقادر بازیگران خردسال به ایفای نقش پرداخته‌اند.
«مهاجر کوچولو» دومین اثر بلند بتین قبادی در نخستین حضور بین‌المللی خود در بخش رقابتی «کارگردان‌های جدید» در چهل‌و‌چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم «سائو پائولو» São Pauloدر كشور برزیل و در ادامه، در نخستین دوره جشنواره فیلم کُردی «مسکو» MKFF در شهر مسکو در کشور فدراسیون روسیه به نمایش در آمد.

سیدرضا اورنگ

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید