۱۰ فیلم و سریال برتر نتفلیکس براساس میزان‏ تماشا و تعدادبینندگان

اخبار هنری:

نتفلیکس برای اولین بار آمار مربوط‌ به ۱۰ فیلم و سریال محبوب این شبکه استریمینگ را در فاصله یک ماه از زمان عرضه منتشر کرده براساس دو مقیاس تعداد بینندگان و مجموع ساعت‌های تماشای مشترکین جمع آوری شده است.

نتفلیکس به‌تازگی رتبه‌بندی ۱۰ فیلم و سریال برتر این سرویس استریمینگ را منتشر کرده که محبوب‌ترین آثار تولید خود را براساس ساعت‌هایی که مردم صرف تماشای آن کردند نشان می‌دهد. این آمار طی یک بازه‌ی یک ماهه از زمان انتشار فیلم‌ و سریال‌ها ثبت شده و نخستین باری است که چنین آماری توسط نتفلیکس منتشر می‌شود. البته نتفلیکس اخیراً سریال ترسناک و کره‌ای Squid Game را شروع کرده که بعد از دوره یک ماهه خود، پتانسیل تبدیل شدن به پربیننده‌ترین سریال این شبکه استریمینگ را دارد.

در یکی دو سال اخیر، نتفلیکس در معرفی محبوب‌ترین آثار خود بسیار سخت گیرتر عمل کرده اما معمولاً آمار بینندگان فیلم و سریال‌ها را براساس تعداد حساب‌هایی که حداقل دو دقیقه از یک برنامه را تماشا کردند محاسبه می‌کند. مقیاسی که بعضاً مورد انتقاد مخاطبان قرار گرفته و عده‌ای عقیده دارند که نمی‌تواند به درستی عملکرد آثار را نمایان کند. معیاری که در آن ساعات تماشای برنامه‌های این شبکه را محاسبه می‌شود، معمولاً برای فیلم و سریال‌های قدیمی‌تری استفاده می‌شود که در آن زمان تعداد کاربران نتفلیکس میلیون‌ها نفر کمتر بوده است.

نمایی از سریال Stranger Things

به‌عنوان مثال، فصل سوم سریال Stranger Things پنجمین سریال برتر نتفلیکس براساس تعداد اکانت‌هایی است که در این مقیاس مورد بررسی قرار می‌گیرند. اما اگر تعداد ساعات تماشای آن را در نظر بگیریم، به رتبه سوم محبوب‌ترین آثار این شبکه ارتقاء پیدا می‌کند. یا مثلاً فصل دوم این سریال که در در دورانی منتشر شده که نتفلیکس ۱۰۰ میلیون مشترک کمتر از حالا داشته، در رتبه هشتم سریال‌های برتر براساس ساعت‌های تماشای مخاطبان قرار می‌گیرد.

سریال علمی تخیلی و کلاسیک Stranger Things یکی از سه سریالی است که در فهرست پربیننده‌ترین آثار نتفلیکس طبق ساعت‌های تماشای مخاطبان، دو بار مطرح می‌شود. Money Heist، سریال اسپانیایی زبانی که به نام La Casa de Papel هم شناخته می‌شود درکنار 13 Reasons Why، سریال درام و تینیجری نتفلیکس که در زمان پخش حواشی زیادی را ایجاد کرده بود دو سریال دیگری هستند که مانند Stranger Things دو بار در این فهرست دیده می‌شوند. تکرار نام این آثار در فهرست پربیننده‌ترین برنامه‌های نتفلیکس، نشان‌دهنده‌ی جذابیت پایدار و مستمر آن‌ها در میان مخاطبان آثار این شبکه است.

اما محاسبه‌ی تعداد ساعت‌های تماشای یک فیلم یا سریال جوانب منفی خود را نیز دارد؛ به‌عنوان مثال، فیلم و سریال‌هایی که مدت زمان طولانی‌تری دارند، نسبت به سایر برتری خواهند داشت. مثلاً فیلم سه و نیم ساعته‌ی The Irishman با این مقیاس در ۱۰ فیلم برتر نتفلیکس قرار می‌گیرد، درحالی که اگر تعداد حساب‌های کاربری را در مخاطبان این فیلم ملاک قرار دهیم، در این فهرست جا نمی‌گیرد.

شخصیت های سریال Money Heist

از طرفی نتفلیکس سال‌ها درباره تعداد بینندگان آثار خود اطلاعاتی را در اختیار مخاطبان قرار نمی‌داد. حتی یک بار سازنده سریال House of Cards ادعا کرده بود که نتفلیکس آمار بینندگان این سریال را در اختیار او هم نمی‌گذارد. اما در دو سال گذشته، این شبکه به مراتب راحت‌تر با مخاطبان خود ارتباط برقرار کرده و آمار خوبی از میزان محبوبیت آثار مختلف را ارائه کرده است. این شبکه حتی بخش ترندهای برتر را در اختیار مخاطبان خود قرار داده تا مردم از آثاری که هم‌اکنون بیشترین محبوبیت را بین بینندگان دارند، مطلع شوند.

تد سرندوس، مدیرعامل Netflix در جریان کنفرانس Code روز دوشنبه در لس آنجلس گفته که «ما تلاش می‌کنیم تا با بازار، استعدادها و همه‌ی مخاطبان خود شفاف‌تر برخورد کنیم.»

محبوب‌ترین سریال‌های نتفلیکس

در ادامه می‌توانید فهرست محبوب‌ترین سریال‌های تلویزیونی نتفلیکس را براساس تعداد ساعت‌های تماشای بینندگان در ۲۸ روز اول ملاحظه کنید:

 1. Bridgerton – فصل اول: ۶۲۵ میلیون ساعت
 2. Money Heist – بخش چهارم: ۶۱۹ میلیون ساعت
 3. Stranger Things – فصل سوم: ۵۸۲ میلیون ساعت
 4. The Witcher – فصل اول: ۵۴۱ میلیون ساعت
 5. 13 Reasons Why – فصل دوم: ۴۹۶ میلیون ساعت
 6. 13 Reasons Why – فصل اول: ۴۷۶ میلیون ساعت
 7. You – فصل دوم: ۴۵۷ میلیون ساعت
 8. Stranger Things – فصل دوم: ۴۲۷ میلیون ساعت
 9. Money Heist – بخش سوم: ۴۲۶ میلیون ساعت
 10. Ginny & Georgia – فصل اول: ۳۸۱ میلیون ساعت

نمایی از سریال Bridgerton

نتفلیکس قبلاً همه‌ی آمار مربوط‌به بینندگان ۱۰ سریال برتر خود را از نظر تعداد اکانت‌هایی که آن را مشاهده کرده بودند، منتشر کرده بود. این فهرست براساس همان معیار دو دقیقه‌ای که بالاتر توضیح داده شد مرتب شده است.

 1. Bridgerton – فصل اول: ۸۲ میلیون کاربر
 2. Lupin – بخش اول: ۷۶ میلیون کاربر
 3. The Witcher – فصل اول: ۶۷ میلیون کاربر
 4. Sex/Life – فصل اول: ۶۷ میلیون کاربر
 5. Stranger Things – فصل سوم: ۶۷ میلیون کاربر
 6. Money Heist – بخش چهارم: ۶۵ میلیون کاربر
 7. Tiger King – فصل اول: ۶۴ میلیون کاربر
 8. The Queen’s Gambit – ۶۲ میلیون کاربر
 9. Sweet Tooth – فصل اول: ۶۰ میلیون کاربر
 10. Emily in Paris – فصل اول: ۵۸ میلیون کاربر

محبوب‌ترین فیلم‌های نتفلیکس

فهرست زیر براساس تعداد ساعات تماشای بینندگان در ۲۸ روز از زمان انتشار فیلم مرتب شده است.

 1. Bird Box – در مجموع ۲۸۲ میلیون ساعت
 2. Extraction – در مجموع ۲۳۱ میلیون ساعت
 3. The Irishman – در مجموع ۲۱۵ میلیون ساعت
 4. The Kissing Booth 2 – در مجموع ۲۰۹ میلیون ساعت
 5. 6 Underground – در مجموع ۲۰۵ میلیون ساعت
 6. Spenser Confidential – در مجموع ۱۹۷ میلیون ساعت
 7. Enola Holmes – در مجموع ۱۹۰ میلیون ساعت
 8. Army of the Dead – در مجموع ۱۸۷ میلیون ساعت
 9. The Old Guard – در مجموع ۱۸۶ میلیون ساعت
 10. Murder Mystery – در مجموع ۱۷۰ میلیون ساعت

فیلم اکسترکشن

مجدداً، نتفلیکس قبلاً آماری که براساس تعداد مشترکین تماشا کنننده‌ی این آثار به مدت حداقل دو دقیقه تنظیم شده بود را در اختیار عموم قرار داده بود که در ادامه ملاحظه می‌کنید:

 1. Extraction – در مجموع ۹۹ میلیون کاربر
 2. Bird Box – در مجموع ۸۹ میلیون کاربر
 3. Spenser Confidential – در مجموع ۸۵ میلیون کاربر
 4. 6 Underground – در مجموع ۸۳ میلیون کاربر
 5. Murder Mystery – در مجموع ۸۳ میلیون کاربر
 6. The Old Guard – در مجموع ۷۸ میلیون کاربر
 7. Enola Holmes – در مجموع ۷۷ میلیون کاربر
 8. Project Power – در مجموع ۷۵ میلیون کاربر
 9. Army of the Dead – در مجموع ۷۵ میلیون کاربر
 10. Fatherhood – در مجموع ۷۴ میلیون کاربر

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید