علی نصیریان: یک ویروس نشان داد که ما چقدر آسیب‌‌پذیریم

اخبار هنری : علی نصیریان، مهمان برنامه‌‌ی «فرش بنفشه» منصور ضابطیان در رادیو ایران، معتقد است که ویروس کرونا نشان داد که ما به راحتی با یک ویروس کلک‌‌مان کنده می‌‌شود.
به گزارش اخبار هنری و به نقل از روابط عمومی برنامه‌‌ی «فرش بنفشه»، علی نصیریان که مهمان منصور ضابطیان در این برنامه در رادیو ایران بود، در ابتدا خطاب به او گفت: اسم شما را که شنیدم خوشحال شدم قرار است با شما صحبت کنم. ان‌‌شاءالله همیشه زنده و مشغول این فعالیت‌ها باشید که در این شرایط خیلی ارزشمند است. در این ۱۳ روز گذشته هم فقط خانه بودم، کتاب می‌خوانم، چیزی می‌بینم و با خودم حرف می‌زنم.
وی درباره شرایط این روزها با وجود ویروس کرونا اظهار کرد: این یک تجربه خیلی خوب بود تا تذکر و هشداری به انسان بدهد که این همه اِهِن و تُلُپ دارد، با این همه فناوری و اقتصاد و پول و زور و اسلحه‌های مدرن در مقابل یک ویروس از پا درمی‌آید و نمی‌داند چه کند. این ویروس را نمی‌شناسد و نمی‌داند با او چه معامله‌ای کند. طول می‌کشد تا آن را بشناسد و بتواند برای آن دوا و درمان پیدا کند، این موضوع خیلی عجیب و جالب است.
بازیگر «بوی پیراهن یوسف» یادآور شد: ما باید به خودمان یادآوری کنیم که خیلی هم دستمان پر نیست و بسیار آسیب‌‌پذیر هستیم و ممکن است با یک ویروس کلکمان کنده شود.
وی ادامه داد: این همه غرور و تکبر و فخرفروشی و زورگویی و قلدری و بزن و بهادری و کشتن همدیگر چه لزومی دارد؟ اکنون بشر در موقعیتی است که باید به یک همگرایی، همبستگی و دوستی برسد. تمام ملت‌ها باید از دشمنی و درگیری و خصومت دوری کنند. این یک هشدار برای ما است. ممکن است خود کره زمین هم مطمئن نباشد که چه اتفاقی خواهد افتاد. اصلا با کارهایی که بشر با کره زمین کرده انتهای کار نامعلوم است.
نصیریان در پاسخ به ضابطیان که اشاره می‌کرد برای اولین بار همه مردم جهان با هر گرایشی بر سر مفهومی به اشتراک رسیده‌‌اند، پاسخ داد: انسان‌ها با یکدیگر هم درد شده‌‌اند و یک درد مشترک دارند. همه می‌خواهیم زنده باشیم و نمیریم. همه از این ویروس لطمه می‌خورند و این باید برای ما آموزنده باشد، روسیه به آمریکا وسائل بهداشتی می‌فرستد یا آمریکا می‌خواهد برای ایران وسایل بفرستد و این نباید فقط در این زمان باشد بلکه در دوران صلح و آرامش هم باید با یکدیگر دوست باشیم، فرهنگ و هنر و مسائل معنوی برای همین است.
این بازیگر پیشکسوت در پاسخ به این‌‌که آیا پس از اتمام ماجرای کرونا، این روزها و عبرتی که باید بگیریم یادمان می‌ماند، تأکید کرد: اشکال کار ما همین است. بشر فراموشکار است، همان‌‌طور که مرگ را فراموش می‌کند. همسرش، پدرش را در گور می‌گذارد و می‌بیند اما باز هم سر خانه اول برمی گردد.
وی تصریح کرد: می‌خواهم با این ملت نازنین و عزیزی که این همه صدمه خوردند همدردی کنم. مردمی که با مسائل اقتصادی، گرانی، کمبودها و نقصان‌هایی که بوده دست و پنجه نرم کرده‌‌اند. این مرض هم که آمده با از دست دادن کار و خانه‌‌نشینی مواجه شده و دارند تحمل می‌کنند. من به این انسان‌ها تعظیم و با آن‌‌ها همدردی می‌کنم. این انسان‌ها را ستایش می‌کنم که با کمال محبت، انسانیت و درک در منزل می‌مانند تا جلوی انتشار این ویروس را بگیرند. این خیلی با ارزش است و من به ملت ایران تعظیم می‌کنم. ملتی که این همه فداکارانه همکاری و همراهی می‌کند.
بازیگر سریال «شهرزاد» با اشاره به تلاش کادر درمان کشور، افزود: این دکترها، پرستارها، مسئولان بیمارستان‌‌ها و درمانگاه‌ها چه فداکاری‌‌ها، جانبازی‌ها کرده‌‌اند و چقدر برای این مسئله شهید داده‌‌اند. فشار کاری زیادی دارند و جان‌‌فشانی بسیاری کرده‌‌اند و من خدمت این اساتید، این زنان و مردان تعظیم می‌کنم. ان‌‌شاءالله اوضاع خوب و به این مسائل رسیدگی شود. امیدواریم.
«فرش بنفشه» به تهیه‌‌کنندگی زهرا قائدی و محمد اسماعیل‌‌پور با اجرای منصور ضابطیان هر روز ساعت ۱۷ از رادیو ایران پخش می‌شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید