نامه‌‌ی خانه سینما برای رفع ممنوعیت خروج محمد رسول اُف

اخبار هنری : خانه‌‌ی سینما در نامه‌‌ای به رئیس قوه‌‌ی قضاییه درخواست کرد تا حضور محمد رسول‌‌اف در جشنواره‌‌ی فیلم برلین امکان‌‌پذیر شود.
طبق اعلام روابط عمومی خانه سینما، این تشکل صنفی در نامه‌‌ای که به امضای همایون اسعدیان رئیس هیئت مدیره رسیده است از ریاست قوه قضاییه درخواست کرد تا امکان حضور محمد رسول‌‌اف در جشنواره‌‌ی فیلم برلین فراهم شود.
متن نامه‌‌ی خانه‌‌ی سینما خطاب به حجت‌‌الاسلام و المسلمین ابراهیم رئیسی ریاست قوه‌‌ی قضائیه به شرح زیر است:
« با سلام؛
احتراماً همانگونه که مستحضر هستید سینمای کشورمان به عنوان پرچمدار فرهنگ جمهوری اسلامی قاره‌ها را درنوردیده و جایگاهی جهانی و موثر در عرصه هنر بین‌‌المللی یافته است و روزی نیست که از جشنواره‌ها و مجامع معتبر بین‌‌المللی جایزه‌ای به موزه جوایز هنر هفتم میهن‌مان اضافه نشود.
اخیراً فیلم «شیطان وجود ندارد» ساخته محمد رسول‌‌اُف در بخش اصلی جشنواره فیلم برلین پذیرفته شده و رسم مألوف جشنواره‌ها بر این است که کارگردانان آثار، به هنگام نمایش فیلم‌هایشان در هر رویداد سینمایی حضور داشته باشند و عدم حضورشان به دلایل سیاسی و ممنوعیت‌های قضایی، تصویری نامطلوب از کشور متبوعشان ایجاد خواهد کرد، با عنایت به عرایض فوق استدعا دارد به لحاظ مصالح ملی و ارائه تصویری واقعی از فضای فرهنگی کشورمان، مقرر فرمایید نسبت به صدور مجوز حضور ایشان در جشنواره مذکور مساعدت مقتضی مبذول شود. »
گفتنی است اولین نمایش فیلم «شیطان وجود ندارد» به کارگردانی محمد رسول‌‌اف در جشنواره فیلم برلین خواهد بود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید