«انگل» رکورد تاریخی اسکار را شکست؛ فهرست کامل برندگان اسکار 2020

, «انگل» رکورد تاریخی اسکار را شکست؛ فهرست کامل برندگان اسکار 2020, اخبار هنری, اخبار هنری

اخبار هنری : فصل اهدای جوایز فیلم‌‌های ۲۰۱۹ یکشنبه شب و با برگزاری مراسم اسکار نود و دوم به پایان رسید.

فیلم «انگل» به کارگردانی بونگ جون هو، با کسب جایزه‌‌ی بهترین فیلم، به اولین فیلم غیرانگلیسی زبانی تبدیل شد که توانسته برنده‌‌ی اسکار شود. در نود و یک دوره‌‌ی گذشته‌‌ی اسکار، هیچ فیلم غیرانگلیسی زبانی نتوانسته بود به این موفقیت نائل شود. سال گذشته بود که نتفلیکس برای کسب این عنوان برای فیلم «روما» پول‌‌های زیادی خرج کرد ولی در نهایت باز یک فیلم انگلیسی زبان بهترین فیلم اسکار شد. فیلم «انگل» علاوه بر کسب جایزه‌‌ی بهترین فیلم، در شاخه‌‌های بهترین فیلم‌‌نامه‌‌ی اوریجینال، بهترین کارگردانی و بهترین فیلم بین‌‌المللی هم توانست اسکار را به خانه ببرد تا پیروز بزرگ اسکار نود و دوم لقب بگیرد. در زیر فهرست کامل نامزدهای اسکار ۲۰۲۰ و برندگان آن آمده است:

بهترین فیلم

فورد در برابر فراری (Ford v Ferrari) دیزنی/فاکس

ایرلندی (The Irishman) نت‌فلیکس

جوجو خرگوش (Jojo Rabbit) فاکس سرچ‌لایت

جوکر (Joker) برادران وارنر

زنان کوچک (Little Women) سونی

داستان زناشویی (Marriage Story) نت‌فلیکس

۱۹۱۷ (۱۹۱۷) یونیورسال

روزی روزگاری در هالیوود (Once Upon a Time in Hollywood) سونی

انگل (Parasite) نئون (برنده)

 

بهترین بازیگر زن نقش اول

سینتیا اریوو  (Harriet)

اسکارلت جوهانسن  (Marriage Story)

سرشا رونان  (Little Women)

شارلیز ترون  (Bombshell)

رنه زلوگر (Judy) (برنده)

 

بهترین بازیگر مرد نقش اول

آنتونیو باندراس  (Pain and Glory)

لئوناردو دی‌کاپریو  (Once Upon a Time in Hollywood)

آدام درایور  (Marriage Story)

واکین فینیکس (Joker) (برنده)

جاناتان پرایس  (The Two Popes)

 

بهترین کارگردانی

مارتین اسکورسیزی  (The Irishman)

تاد فیلیپس  (Joker)

سم مندز  (۱۹۱۷)

کوئنتین تارانتینو  (Once Upon a Time in Hollywood)

بونگ جون هو (Parasite) (برنده)

 

بهترین بازیگر مرد نقش مکمل

تام هنکس، یک روز زیبا در محله  (A Beautiful Day in the Neighborhood)

آنتونی هاپکینز، دو پاپ  (The Two Popes)

ال پاچینو، ایرلندی  (The Irishman)

جو پشی، ایرلندی  (The Irishman)

برد پیت، روزی روزگاری در هالیوود (Once Upon a Time in Hollywood) (برنده)

 

بهترین بازیگر زن نقش مکمل

کیتی بیتس، ریچارد جوول  (Richard Jewell)

لورا درن، داستان زناشویی  (Marriage Story) (برنده)

اسکارلت جوهانسن، جوجو خرگوش  (Jojo Rabbit)

فلورنس پیو، زنان کوچک  (Little Women)

مارگو رابی، بمب خبری  (Bombshell)

 

بهترین فیلمنامه اقتباسی

تایکا وایتیتی (Jojo Rabbit) (برنده)

استیو زیلین  (The Irishman)

تاد فیلیپس و اسکات سیلور  (Joker)

گرتا گرویگ  (Little Women)

آنتونی مک‌کارتن  (The Two Popes)

 

بهترین فیلمنامه اوریجینال

رایان جانسون  (Knives Out)

نوآح بامبک  (Marriage Story)

سم مندز و کریستی ویلسون کرینز  (۱۹۱۷)

کوئنتین تارانتینو (Once Upon a Time in Hollywood)

بونگ جون هو و هان جین وون (Parasite) (برنده)

 

بهترین فیلمبرداری

ایرلندی  (The Irishman)

جوکر  (Joker)

فانوس دریایی  (The Lighthouse)

۱۹۱۷ (۱۹۱۷) (برنده)

روزی روزگاری در هالیوود  (Once Upon a Time in Hollywood)

 

بهترین طراحی صحنه

ایرلندی  (The Irishman)

جوجو خرگوش  (Jojo Rabbit)

۱۹۱۷  (۱۹۱۷)

روزی روزگاری در هالیوود (Once Upon a Time in Hollywood) (برنده)

انگل  (Parasite)

 

بهترین طراحی لباس

ایرلندی  (The Irishman)

جوجو خرگوش  (Jojo Rabbit)

جوکر  (Joker)

زنان کوچک (Little Women) (برنده)

روزی روزگاری در هالیوود  (Once Upon a Time in Hollywood)

 

بهترین تدوین

به‌سوی ستارگان  (Ad Astra)

فورد در برابر فراری (Ford Vs. Ferrari) (برنده)

جوکر  (Joker)

۱۹۱۷  (۱۹۱۷)

روزی روزگاری در هالیوود  (Once Upon a Time in Hollywood)

 

بهترین فیلم بین‌المللی

شام آخر مسیح  (Corpus Christi)

سرزمین عسل  (Honeyland)

بینوایان  (Les Miserables)

رنج و شکوه  (Pain and Glory)

انگل (Parasite) (برنده)

 

بهترین مستند

کارخانه‌ی آمریکایی (American Factory) (برنده)

غار  (The Cave)

مرز دموکراسی  (Edge of Democracy)

برای سما  (For Sama)

سرزمین عسل  (Honeyland)

 

بهترین مستند کوتاه

در غیاب  (In the Absence)

آموزش اسکیت‌سواری در منطقه‌ی جنگی وقتی دختر باشی  (Learning to Skateboard in a War Zone If You’re a Girl) (برنده)

زندگی مرا مغلوب می‌کند  (Life Overtakes Me)

سنت لوئی سوپرمن  (St. Louis Superman)

واک ران چاچا  (Walk Run Cha-Cha)

 

 

بهترین انیمیشن بلند

آموزش اژدها: دنیای مخفی  (How to Train Your Dragon: The Hidden World)

بدنم را گم کرده‌ام  (I Lost My Body)

کلاوس  (Klaus)

لینک گمشده  (Missing Link)

داستان اسباب بازی ۴ (Toy Story 4) (برنده)

 

 

بهترین انیمیشن کوتاه

دختر  (Daughter)

عشق مو (Hair Love) (برنده)

کیتبول  (Kitbull)

به‌یادماندنی  (Memorable)

خواهر  (Sister)

 

بهترین فیلم کوتاه لایو اکشن

برادری  (Brotherhood)

باشگاه فوتبال نفتا  (Nefta Football Club)

پنجره‌ی همسایه (The Neighbor’s Window) (برنده)

ساریا  (Saria)

یک خواهر  (A Sister)

 

بهترین موسیقی متن

جوکر (Joker) (برنده)

زنان کوچک  (Little Women)

داستان زناشویی  (Marriage Story)

۱۹۱۷  (۱۹۱۷)

جنگ ستارگان: ظهور اسکای‌واکر  (Star Wars: The Rise of Skywalker)

 

بهترین ترانه

I Can’t Let You Throw Yourself Away, Toy Story 4

I’m Gonna Love Me Again, Rocketman (برنده)

I’m standing with You, Breakthrough

Into the Unknown, Frozen 2

Stand Up, Harriet

 

بهترین جلوه‌های ویژه

انتقام‌جویان: آخر بازی  (Avengers: Endgame)

ایرلندی  (The Irishman)

شیر شاه  (The Lion King)

۱۹۱۷ (۱۹۱۷) (برنده)

جنگ ستارگان: ظهور اسکای‌واکر  (Star Wars: The Rise of Skywalker)

 

 

بهترین گریم و آرایش مو

بمب خبری (Bombshell) (برنده)

جوکر  (Joker)

جودی  (Judy)

مالفیسنت: معشوقه‌ی شیطان  (Maleficent: Mistress of Evil)

۱۹۱۷  (۱۹۱۷)

 

 

بهترین تدوین صدا

فورد در برابر فراری (Ford Vs. Ferrari) (برنده)

جوکر  (Joker)

۱۹۱۷  (۱۹۱۷)

روزی روزگاری در هالیوود  (Once Upon a Time in Hollywood)

جنگ ستارگان: ظهور اسکای‌واکر  (Star Wars: The Rise of Skywalker)

 

بهترین میکس صدا

به‌سوی ستارگان  (Ad Astra)

فورد در برابر فراری  (Ford vs. Ferrari)

جوکر  (Joker)

۱۹۱۷ (۱۹۱۷) (برنده)

روزی روزگاری در هالیوود  (Once Upon a Time in Hollywood)

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید