اخبار هنری : انجمن کارگردانان نامزدهای بهترین فیلم سال ۲۰۱۹ را اعلام کردند که نکته تعجب برانگیز آن حضور تایکا وایتیتی (Taika Waititi) کارگردان Jojo Rabbit «خرگوش جوجو» بین نامزدها، با وجود نادیده گرفته شدن تاد فیلیپس (Todd Phillips) کارگردان Joker «جوکر» و گرتا گرویگ (Greta Gerwig) کارگردان Little Women «زنان کوچک» است.
وایتیتی باید با کارگردانان بزرگی مثل مارتین اسکورسیزی (Martin Scorsese) کارگردان The Irishman «ایرلندی»، سم مندز (Sam Mendes) کارگردان ۱۹۱۷ «۱۹۱۷»، کوئنتین تارانتینو (Quentin Tarantino) کارگردان Once Upon a Time…in Hollywood «روزی روزگاری در هالیوود» و بونگ جون هو (Bong Joon-ho) کارگردان Parasite «انگل» رقابت کند.
فیلمسازانی فیلم اولی که امسال مورد توجه قرار گرفتند شامل متی دیوپ (Mati Diop) کارگردان Atlantics «آتلانتیک»، آلما هارل (Alma Har’el) کارگردان Honey Boy «هانی بوی»، ملینا متسوکس (Melina Matsoukas) کارگردان Queen & Slim «کوئین و اسلیم»، مایکل شوارتز (Michael Schwartz) کارگردان The Peanut Butter Falcon «شاهین کره بادام زمینی» و جو تالبوت (Joe Talbot) کارگردان The Last Black Man in San Francisco «آخرین مرد سیاهپوست در سنفرانسیسکو» هستند.
بهترین کارگردان یک فیلم سینمایی
BONG JOON HO, Parasite (Neon)
Mr. Bong’s Directorial Team:
Unit Production Manager: Park Min Chul
First Assistant Director: Kim Seong Sik
SAM MENDES, 1917 (Universal Pictures)
Mr. Mendes’s Directorial Team:
Unit Production Managers: Callum McDougall, Hannah Godwin
First Assistant Director: Michael Lerman
Second Assistant Director: Joey Coughlin
MARTIN SCORSESE, The Irishman (Netflix)
Mr. Scorsese’s Directorial Team:
Unit Production Managers: John A. Machione, Carla Raij
First Assistant Director: David Webb
Second Assistant Director: Jeremy Marks
Second Second Assistant Director: Trevor Tavares
Additional Second Assistant Director: Ryan Robert Howard
Location Manager: Kip Myers
QUENTIN TARANTINO, Once Upon A Time In… Hollywood (Columbia Pictures)
Mr. Tarantino’s Directorial Team:
Unit Production Managers: Georgia Kacandes, Nathan Kelly
First Assistant Director: William Paul Clark
Second Assistant Director: Christopher T. Sadler
Second Second Assistant Director: Brendan “Bear” Lee
Additional Second Assistant Directors: Debbie Chung, Katie Pruitt
TAIKA WAITITI, Jojo Rabbit (Fox Searchlight Pictures)
Mr. Waititi’s Directorial Team:
Unit Production Managers: Václav Mottl, Pavel Voráček
First Assistant Director: Mark Taylor
Second Assistant Director: Martina Götthansová
Second Second Assistant Director: Martina Frimelová
بهترین کارگردان فیلم اولی یک فیلم سینمایی
MATI DIOP, Atlantics (Netflix)
Ms. Diop’s Directorial Team:
First Assistant Director: Vincent Prades
ALMA HAR’EL, Honey Boy (Amazon Studios)
Ms. Har’el’s Directorial Team:
Unit Production Manager: David Grace
First Assistant Director: Sean Vawter
Second Assistant Director: Colin Flaherty
Second Second Assistant Director: Sarah Balboa
MELINA MATSOUKAS, Queen & Slim (Universal Pictures)
Ms. Matsoukas’s Directorial Team:
Unit Production Managers: Pamela Hirsch, Max Berryhill (Los Angeles Unit)
First Assistant Directors: HH Cooper, Joe Suarez (Los Angeles Unit)
Second Assistant Directors: James Roque, Johnny Recher (Los Angeles Unit)
Second Second Assistant Directors: Sumner Boissiere, Tami Kumin (Ohio Unit)
TYLER NILSON & MICHAEL SCHWARTZ, The Peanut Butter Falcon (Roadside Attractions)
Directorial Team:
Unit Production Manager: Manu Gargi
First Assistant Director: James Grayford
Second Assistant Director: Dee Jones
Second Second Assistant Director: Michael McKay
JOE TALBOT, The Last Black Man in San Francisco (A24 Films)
Mr. Talbot’s Directorial Team:
Unit Production Manager: Natalie Teter
First Assistant Director: Hilton J. Day
Second Assistant Director: Dominic Martin
Second Second Assistant Director: Jeremiah Kelleher
Additional Second Second Assistant Director: Alex Gilbert
بهترین کارگردان یک فیلم مستند
Steven Bognar and Julia Reichert, American Factory (Netflix)
Feras Fayyad, The Cave (National Geographic Documentary Films)
Alex Holmes, Maiden (Sony Picture Classics)
Ljubomir Stefanov & Tamara Kotevska, Honeyland (Neon)
Nanfu Wang and Jialing Zhang, One Child Nation (Amazon Studios)
بهترین کارگردان یک فیلم تلویزیونی یا مینی سریال
Ava DuVernay, When They See Us (Netflix)
DuVernay’s Directorial Team:
Unit Production Managers: John P. Fedynich, Amy Kaufman
First Assistant Director: H.H. Cooper
Second Assistant Director: Jamiyl Campbell
Second Second Assistant Director: Amrita Kundu
Additional Second Assistant Director: Kyler Griffin
Location Manager: Charlynne J. Hopson
Vince Gilligan, El Camino: A Breaking Bad Movie (Netflix)
Gilligan’s Directorial Team:
Unit Production Managers: Robin Le Chanu, Charles Newirth
First Assistant Director: John Wildermuth
Second Assistant Director: Katy Galow
Second Second Assistant Director: Nathan E. Davis
Additional Second Assistant Directors: Melissa Bosco-Laude, Chad Goyette
Thomas Kail, Fosse/Verdon, “Nowadays” (FX Networks)
Kail’s Directorial Team:
Unit Production Manager: Erica Kay
First Assistant Director: Deanna Leslie Kelly
Second Assistant Director: Brad Robinson
Second Second Assistant Directors: Billy Brennan, Findlay Zotter
Location Manager: Ryan Smith
Johan Renck, Chernobyl (HBO)
Minkie Spiro, Fosse/Verdon, “All I Care About Is Love” (FX Networks)
Spiro’s Directorial Team:
Unit Production Manager: Erica Kay
First Assistant Director: Marcos González Palma
Second Assistant Director: Steven Lafferty
Second Second Assistant Directors: Billy Brennan, Findlay Zotter
Location Manager: Ryan Smith
Jessica Yu, Fosse/Verdon, “Glory” (FX Networks)
Yu’s Directorial Team:
Unit Production Manager: Erica Kay
First Assistant Director: Deanna Leslie Kelly
Second Assistant Director: Brad Robinson
Second Second Assistant Directors: Billy Brennan, Findlay Zotter
Location Manager: Ryan Smith
آریامووی